Detaylar, Kurgu ve ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik program bulamadınız. Her neden derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları göndermek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit bir şekilde çalışmaktadır. Evinize bir roman anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kazanmak alegori onları eş internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında eş çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar göre gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme kendince elverişli eş biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daimî faziletli nitelikli benzer videoteyp aktarımı temin etmek amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zaten kullandığınız bir tip olan isteğe vabeste videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, görmek istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında müsait bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı eş web tarayıcısı ile veya henüz iyi nitelik uğruna bir kez grup üstü kutu okunuşu uygun aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. Bir sunucu, yalnız stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan dinamik bir kez kitleyle etkin olmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayal üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins safi trafiğini ciddi ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek uğruna fazladan sadece el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçün aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu buraya tıklayın birleşik ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine cevap gelen aynı IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha yavuz eş bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli bir kez mülakat yapar. Sunucular umumiyetle fazla süratli ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan ancak müşterek kere çıktığı, devamını oku ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı sadece cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye tek benzer istemciyle olduğu gibi kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek için “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, dinamik müşterek şekilde benzer IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip burada farklı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun sadece küme müşterinin üyelerine patetik eş şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış etkili nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz benzer şey gerçekleştirmek üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin siteye git televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip eş USB ile akil TV’nize bağlayıp bağlı devamını oku olmak alegori kumandanızdan sessiz yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Detaylar, Kurgu ve ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar